Pięknie wydane: What Katie Ate – recenzja książki

7a10d-what-katie-ate-polskie-wydanie-recenzja-ksiazki

 

Pięknie wydane to nowy cykl na blogu, w którym będę polecać, moim zdaniem, warte uwagi książki kulinarne. Nowy dział zasłużenie otwiera książka What Katie Ate, która kilka dni temu pojawiła się w końcu przetłumaczona na język polski. – Mistrzowskie fotografie oraz stylizacje rozbudzą apetyt każdego – czytamy na odwrocie. Nie sposób się z tym nie zgodzić – tu zdjęcia, a nie przepisy grają pierwsze skrzypce. Ciekawi? Zajrzyjmy więc do środka 🙂

Katie Quinn Davies to autorka popularnego bloga What Katie Ate. Ze wstępu książki możemy dowiedzieć się m.in. że po kilku pierwszych tygodniach prowadzenia bloga Katie przerwała pisanie, uważając, że gada sama do siebie. Dopiero po dziesięciu miesiącach, za sprawą maila od jednej z czytelniczki, stęsknionej za jej nowymi wpisami, postanowiła powrócić.

c4ff2-what-katie-ate-recenzja

Autorka wcześniej pracowała jako grafik w Dublinie, dlatego jej książka jest szczególnie atrakcyjna pod względem wizualnym. Można ją traktować wręcz jako album ze starannie przygotowanymi i przemyślanymi fotografiami kulinarnymi. Tu każda strona jest wyjątkowa. A jest ich aż 300! W książce znajdziemy przepisy na śniadania, lunche, sałatki, kanapeczki, drinki, obiady, przekąski, przystawki, sosy oraz desery. Jest w czym wybierać.

6c9fc-what-katie-ate

Każdy przepis opatrzony jest fotografią oraz kilkoma zdaniami od Katie, która opowiada o swoich wspomnieniach, związanych z danym daniem, upodobaniach czy wartych odnotowania wskazówkach. Zauważyłam, że w książce autorka wielokrotnie wspomina o swoim mężu Nicku, a szczególną uwagę przykuwa urocza dedykacja dla niego na samym początku książki.

764f9-recenzja-ksiazki-what-katie-ate

Książka spodoba się na pewno osobom, które lubią styl fotografowania, w którym specjalizuje się Katie. Ja nie miałam wątpliwości i od razu w dzień premiery skusiłam się na zakup polskiego wydania. Myślę, że What Katie Ate to także idealna propozycja na prezent dla bliskiej nam osoby, zainteresowanej tą tematyką. Książka jest po prostu pięknie, starannie wydana. Może niektórym przeszkadzać natłok różnego rodzaju czcionek (często mało czytelnych) czy zbytnia różnorodność zdjęć. Myślę jednak, że w tym tkwi cały urok tej pozycji. Nie jest to “zwykła” książka kulinarna ze spisem przepisów. W niej czuć po prostu obecność autorki. Dodatkowym atutem jest dobry stosunek jakości do ceny. Tym bardziej jeśli jak ja traficie akurat na promocję.

A Wam jak podoba się książka Katie? Może trafiła już na Waszą półkę? 🙂

3f7d0-ksiazka-what-katie-ate-po-polsku-recenzja

15 komentarzy

Odpowiedz