Najpopularniejsze przepisy w 2013 roku, czyli krótkie podsumowanie

 

Czy gdy napiszę, że 2013 rok szybko minął, zabrzmi to banalnie? 🙂 Tak naprawdę to pierwszy cały roczek istnienia Czekoladą Utkane (oficjalnie startowałam w grudniu 2012). Zachęcam Was do przeczytania krótkiego podsumowania mijającego roku!
Nie sądziłam, że aż tak wciągnie mnie blogowanie, a swoją stronę zacznę traktować niczym ukochane dziecko. Kto by pomyślał, że na zakupach bardziej interesować mnie będą papilotki do babeczek czy stare widelce niż najpiękniejsze sukienki. Trzy najpopularniejsze przepisy w tym roku wyświetliliście w sumie aż 40 000 razy! 🙂 To ogromna liczba, biorąc pod uwagę to, że dla mnie to debiutancki rok i publikuję przepisy jedynie na wypieki. Mój profil na Facebooku polubiło ponadto prawie 1000 osób! Zaglądacie do mnie także na Instagramie. Dziękuję Wam za to, że jesteście i dajecie mi wiele motywacji do działania.
W 2013 roku miałam m.in. okazję uczestniczyć w warsztatach z Kingą Paruzel i Kubą Kaźmierczykiem, opublikować swoje przepisy w magazynie Spring Plate oraz rozpocząć współpracę z gazetą studencką CDN. Przez pewien czas wspólnie z chłopakiem i jego tatą zajęliśmy się nawet produkcją ręcznie robionych pater na ciasta. Pojawiły się one u topowych blogerek kulinarnych m.in. Pieprz czy Wanilia czy Cioccolato Gatto.
W 2013 roku dużo działo się od strony kulinarnej, ale także prywatnie. Przeprowadziłam się z Torunia do Gdańska, wybrałam się na nowy kierunek studiów z wymarzoną specjalizacją i zamieszkałam z drugą połówką “prawie” na swoim.
Patrząc na ranking najpopularniejszych przepisów, można dojść do wniosków, że poszukujecie receptur na podstawowe (często sezonowe) wypieki. Informacja, że w 2013 roku najczęściej wyszukiwanym pytaniem przez Polaków, zaczynającym się od frazy “jak”, było “jak zrobić lukier”, dała mi sporo do myślenia 😉 W przyszłym roku chciałabym ruszyć z cyklem poradników. Niżej przedstawiam ranking najpopularniejszych wpisów w mijającym roku.
Najpopularniejsze przepisy w 2013 roku:

 

Nowy rok to zmiany i nowe postanowienia (przynajmniej w teorii). Moje główne postanowienie noworoczne to aktualizacja zaniedbanej zakładki “Przepisy”. Albo wymyślę coś bardziej intuicyjnego, albo będę musiała być systematyczna i dodawać tam ręcznie przepisy, czego, nie ukrywam, nie znoszę 🙂 Myślę też o zmianie szablonu bloga, jednak muszę tę decyzję dobrze przemyśleć i znaleźć odpowiednią osobę, która tę zmianę wykona. Nie zanudzając już dłużej, zapraszam do skrótu minionego roku w zdjęciach. Wybrałam moim zdaniem najciekawsze i ulubione wpisy 🙂

Szczęśliwego, inspirującego i słodkiego Nowego Roku!
Mam nadzieję, że będzie jeszcze lepszy niż ten stary 🙂
Paulina
 
 

16 komentarzy

Odpowiedz