Myślałam, że ten moment naprawdę nigdy nie nastąpi! W końcu mogę jednak pokazać wam projekt, nad którym wraz z moją zdolną ekipą pracowałam przez ostatnie miesiące. Otwieram swój mały, słodki sklep internetowy z akcesoriami do wystroju wnętrz (głównie do kuchni i jadalni)!

Dlaczego sklep internetowy?

O swoim sklepie internetowym myślałam już w czasie studiów. Zawsze podziwiałam przedsiębiorczych blogerów z innych dziedzin, którzy tworzyli swoje produkty (organizery, sukienki, kursy itd.). Kiedyś przeczytałam tekst (albo to był komentarz, w sumie już nie pamiętam) o tym, że bloger kulinarny to taka sierotka, która czeka tylko na maile z propozycjami życia zamiast wziąć się do roboty. Co to, to nie! Wcale nie jesteśmy gorsi od blogerów modowych czy lifestylowych.

“Jakie słodkie!” to nazwa mojego sklepu, która nawiązuje rzecz jasna do mojej słodkiej twórczości, a sama identyfikacja wizualna bazuje na tej blogowej. I tak np. brązowa ikona czekolady, którą już dobrze znacie, zamienia się na różową.

plakat-zapakowany

Plakat z napisem “Jem zdrowo”

Co znajdziecie w moim sklepie Jakieslodkie.pl?

Mogłabym zacząć sprzedawać papilotki do babeczek i masy cukrowe, ale nie byłoby w tym nic twórczego. No nuda po prostu. Idę więc w inną stronę. Flagowym produktem są wydruki ręcznie wykonanych, autorskich akwareli, a ich głównym motywem przewodnim jest (nie mogło być inaczej) jedzenie. Urocze ilustracje to dzieła utalentowanych ilustratorek – Ewy i Magdy, które moje wizje przenosiły na kartkę. Dzięki nim każdy projekt jest na swój sposób wyjątkowy i nie do podrobienia. Przykładowo czerwona kawiarka mogłaby zostać z powodzeniem stworzona w programie graficznym, ale czy nie lepsza jest taka z duszą, z namiastką autora?

Aktualnie wszystkie plakaty dostępne w sklepie mają napisy w języku polskim (mam nadzieję, że tak jak ja macie dosyć języka angielskiego, który jest dosłownie wszędzie).

kawa-raz-sklep-jakie-slodkie

Plakat “Czerwona kawiarka”

Choć w ofercie znajdują się również plakaty, które można powiesić lub postawić w pokoju dziecięcym, gabinecie, salonie lub sypialni, to jednak większość z nich najlepiej będzie wyglądać w kuchni albo jadalni (bądź idąc w stronę komercyjną – w kawiarni lub restauracji). Jednym z moich ulubionych projektów jest “Przelicznik kulinarny”, w którym nawet każda literka to ręczna robota! Oprócz standardowych pozycji przelicznik wzbogaciłam też o gramatury obecnie popularnych produktów, takich jak np. ksylitol, mąka kokosowa, płatki jaglane czy też nasiona chia. Nie dość, że sam plakat jest dekoracyjny, to pełni jeszcze funkcję czysto praktyczną.

przy-pracyprzelicznik-2000
 Plakat “Przelicznik kulinarny” – dostępny w kolorze żółtym albo czerwonym

W ofercie sklepu aktualnie znajdują się również ręcznie wykonane, minimalistyczne stoliki z drewna i stali. Można je do woli personalizować, wybierając odpowiedni kolor i wymiar (nawet zupełnie niestandardowy – w końcu to ręczna robota, więc ze stali i drewna możemy wykonać prawie wszystko). Od teraz istnieje więc możliwość, by słodkości z moich przepisów serwować również na stoliku kawowym z mojej pracowni 🙂

wklad_kominkowy_aranzacja_01_v05_fix_01

Na wizualizacji: stoliki kawowe z oferty sklepu i plakat typograficzny “Czekolada”

lusuch

1. Plakat ze słodkim misiem do pokoju dziecięcego (dostępny tutaj). 2. Faktura blatu stolika.

Słodkości są moją specjalnością, więc w sklepie znajdziecie ilustracje np. z makaronikami, rustykalnym tortem albo babeczkami. Nie zapomniałam jednak również o miłośnikach zdrowego odżywiania, a plakat z napisem “Jem zdrowo” (który pokazałam Wam już wyżej) jest jednym z moich ulubionych.

zakochani-2

Plakat “Zakochani” – choć głównym motywem przewodnim jest tutaj miłość, na stole widać słodkości 🙂

Mogłabym długo opowiadać o każdym produkcie, ale nie chcę psuć Wam zabawy – rozejrzyjcie się sami po sklepie i dajcie koniecznie znać, co sądzicie (a jeśli widzicie na Jakieslodkie.pl jakiś błąd, to także będę wdzięczna za komentarz)! Ilustracje i stoliki to dopiero pierwsze produkty – w głowie mam jeszcze wiele nowych pomysłów, ale wszystko w swoim czasie 🙂

otwieram-skleplogo

tort-logo

Ilustracja “Piętrowy tort” – dostępna również z napisem “Słodki kącik”.

2000-logo

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie też na Facebooku i Instagramie – to nowe profile, które stworzyłam wyłącznie na potrzeby sklepu.

Poza tym na hasło “jakieslodkie” mam dla Was 15 proc. rabatu na wszystkie produkty (promocja trwa do 28.09.2016).

Słodkie pozdrowienia! 🙂

2000-logo2

22 komentarze

Odpowiedz