5a335-mini-paczki-z-serka-homogenizowanego

 

Smaczne i bardzo lubiane mini pączki z serka homogenizowanego, które robi się naprawdę błyskawicznie. Wystarczy wymieszać wszystkie składniki (mikserem albo i nawet rózgą kuchenną) i nakładać ciasto łyżeczką na gorący olej. Nie przyznam się nawet ile ich zjadłam… Wszystko przez tą cukrową posypkę z dodatkiem cynamonu – nie można się wręcz oderwać!

0b211-page

Szybkie mini pączki z serka homogenizowanego

Składniki:

400 g serka homogenizowanego (np. waniliowego)
4 jajka
1 1/2 łyżki drobnego cukru lub cukru pudru (można użyć też cukru z wanilią)
2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
300 g mąki

Oraz:

ok. 100 g drobnego cukru
1 łyżeczka cynamonu
olej do smażenia

8c782-paczki-tlusty-czwartek

Mąkę przesiewamy, dodajemy proszek do pieczenia i sól – mieszamy. Jajka umieszczamy w misce razem z serkiem homogenizowanym i cukrem – miksujemy do połączenia. Dodajemy następnie wymieszane wcześniej suche składniki i miksujemy całość. Olej rozgrzewamy (temp. ok. 175 stopni*). Następnie nabieramy ciasto na łyżeczkę (najlepiej umoczoną wcześniej w oleju, by ciasto łatwiej od niej odchodziło) i delikatnie, pomagając sobie drugą łyżeczką, wrzucamy ciasto na gorący olej. Smażymy z obu stron do złotego koloru (pączki powinny same się obracać). Odsączamy na papierowym ręczniku. Obtaczamy w posypce, przygotowanej z drobnego cukru do wypieków i cynamonu. Zamiast można użyć też po prostu cukru pudru, ale zapewniam, że z cynamonem smakują najlepiej.

* Temperatura oleju jest bardzo ważna. Jeśli będzie zbyt wysoka, pączki zbyt szybko będą się rumienić, a w środku pozostaną surowe. Zbyt niska temp. sprawi, że pączki będą z kolei tłuste. Najlepiej posłużyć się termometrem cukierniczym, ale jeśli go nie mamy należy np. wrzucić kawałek ciasta na rozgrzany olej – jeśli ciasto opadnie na dół, to temp. jest zbyt niska. Jeśli pojawią się małe bąbelki wokół ciasta, będzie utrzymywało się na powierzchni i nie będzie się szybko spalać – można smażyć.

0f99e-mini-paczki-na-tlusty-czwartek

21 komentarzy

Odpowiedz